İzmir Hazır Çim Firması
İzmir Menderes
info@pinarcim.com
06 May 2019
Site İçi Hazır Çim

Siteler İçin Hazır Çim

Siteler İçin Hazır Çim Uygulaması
Yabancı otlar özellikle çimlerin gelişmesi için gerekli besin maddelerini, nemi  vede yağışları kullanarak yaşamalarını engellemektedir.
Site İçi Hazır Çim
Site İçi Hazır Çim

Hazır Rulo Çim bütün hastalıklardan  fazlalık otlardan arındırılarak yetiştirilir. Ancak istenmeyen  otlar rüzgarla, çime uygulanan hayvansal gübreyle,   yada kişilerin ayakkabılarında taşıdıkları topraklarlada gelebilir. Yabancı ot ile mücadele etmek, düzenli biçim programı yabancı ot kontrolüne yardımcı olmaktadır. Hazır rulo çim tesis edildiğinde zaten sağlıklıdır, gelişmiş ve sık dokulu çim yüzeye sahip  için iyi bir bakım programı uygulandığı zamanlarda bünyesinde yabancı ot gelişimine imkan vermemektedir. Uygulama rüzgarsız zamanlarda yapılmalı ve alan en az bir kere  sulanmamalıdır. Çiminiz için kimyasal ilaçlar seçerken  tedbirli   davranmalısınız.

06 May 2019
biçim

Çim Biçme

Çim Biçme

Hazır Rulo Çim döşendikten iki hafta sonra biçilmelidir. Biçme yüksekliği 2,5–3 cm’ye ayarlanmalıdır ve bir kerede çimin 1 /3’ünden fazlası kesilmemelidir. Çim kuru olmalı ve günün serin saatleri tercih edilmelidir.   Çim biçme makinesinin bıçağı keskin olmalıdır. Keskin olmayan bıçakla biçilen çim zedelenir, hastalıklara karşı direncini kaybeder. Aşırı sıcaklarda çimin sağlıklı kalabilmesi için çim normalden biraz daha yüksekten biçilmelidir.

06 May 2019
Hazır çim döşenecek toprak nasıl hazırlanmalı ?

Hazır çim döşenecek toprak nasıl hazırlanmalı ?

Hazır çim döşenecek toprak nasıl hazırlanmalı ?
Bu konuda dikkat etmek gereken nokta toprak yapısı. Killi toprakta, sulama ile çimin üzerinde gezilmesi ile sıkışmakta sıcak havalarda bu şeklide kuruyarak köklerini sıkıştırıp havasız bırakmak sureti ile ölümüne neden olmaktadır. Fakat Su tutma oranı da yüksek olduğundan kök bölgesinde daha fazla su tutup güneşli gün içinde bölgelerde yosunlaşmaya, mantari hastalıklara, gölge alanlarda neden olur. Bunun için çim için ideal toprak yapısı kumlu topraklardır. Bu yapıdaki toprak bahçeye serilmeden gerekli toprak altı uygulamalar ( sistemi, elektrik, drenaj, sulama – doğalgaz boruları  ) tamamlanmalıdır. Altyapı bitiminde toprak serilip bolca sulanmalıdır, üzerinden hafif bir silindirle geçilmesi gerekli vede sıkıştırılması sağlanmalıdır. Uygulama alanlarında gerekli kot çalışmaları yapılmalıdır ve toprak yine sulanarak sıkıştırılır ve toprak hazırlığı tamamlanmışdır.
06 May 2019
İzmir Bahçe Bakım Hizmeti

Çim Bakım Zamanı

Çim Bakım Zamanı

Çim Bakım Zamanı

Mevcut çim alana uygulanacak alanlarda bakım, en azından  kullanılan malzemeler kadar önemlidir. Hangi çim uygulamaları ne zaman yapacağınızı planlamanız gerekiyor ve yıl boyu çok rahat ederseniz. Yapacağınız planlara yardımcı olması açısından sizin için bir bakım zaman takvimi oluşturduk. Uygularsanız mutlaka faydasını göreceksiniz.

MART
Çim uygulanmış alanlarda çalışma programı aslında özellikle Mart ayında başlar. Hazır rulo çimlerin büyümeye başladığı zaman, hava ve toprak durumlarının iyi olduğu zamanlarda, dökülmüş yaprakları ve alanınızdaki çöpleri kaldırmak için tırmıklama yapın.   Bu zamanlarda yapılacak alçak biçim alanda sarı renklere neden olabilir. Biçmek için alanın en kuru olduğu bir günü seçebilirsiniz. Bu ay için ayda iki kere biçmek  olacaktır. Mart ayında yapılacak sadece biçim değildir. Alanda hastalık olup olmadığını da bu ay içinde bakmanız gerekmekte. Eğer gerekli zamansa ilaçlama yaparsınız.