İzmir Hazır Çim Firması
İzmir Menderes
info@pinarcim.com

Ege bölgesi ve özellikle İzmir`de Bahçe bakımında uzman desteğini bilimsel önerileri doğru uygulayabilmek için iletişim bölümünden bizi hiç çekinmeden arayabilirsiniz, bahçelerin bakımında uzman elleri önemli rol oynuyor. İlaç bakımından doğal gübrelemeye, budamadan bitki ekimine kadar olan bütün bakım sürecinin uzmanlarımız tarafından, doğru zamanda yapılması gerekiyor.

İzmir Peyzaj
İzmir Peyzaj

Ağır topraklarda sıkışma ile birlikte toprağın hava alma işlemlerini kolaylaştırmak için ise; toprağın delikler açılarak yada toprağı sürerek rahatlaması sağlanır.

Dalların artık yeşillenmeye, bahçelerin yemyeşil doğal bir örtüye bürünmeye başladığı bahar zamanlarında, bitkilerin ihtiyacı olan azot, fosfor, potasyum, gibi besinlerin maddeleri; yani gübre, toprağa verilme. Gübre toprağa verilmeden daha öncesinde toprak analizleri yapılmalıdır ve eksik ya da fazla gübreleme önlenmeli.

Havaların ısınmaya başladığı ilkbahar aylarında, nem fazlalığını kaybetmeye başlayan toprağın çapalama işlemlerinin dikkatle ve önemle yapılması gerekiyor. Sonunda gübrelerin çapalanarak toprağa karıştırma işleme ile birlikte gübrenin yararı sağlanmış; hem de kışı toprakta geçiren birçok zararlı böceklerden kurtulmuş olunur..

Hemen Ara